Latkowski.com Latkowski.com

Przykrywkowcy, kim właściwie są?

Kim-sa-przykrywkowcy-Latkowski-agent-Tomek.jpg

Ostatnio znów zrobiło się głośno o agencie Tomaszu Kaczmarku. Kim właściwie są agenci specjalni działający pod przykryciem, potocznie zwani przykrywkowcami?

Więcej

Talblica-w-Abris.jpg

Prokuratura oskarża trzech członków zarządu GetBack o działania na szkodę w kwocie 20 mln złotych, ci sami czują się poszkodowani; a obserwatorzy nie rozumieją tego, co się dzieje w sprawie jednej z największych afer

Nowy akt oskarżenia w sprawie GetBack na pewno nie jest przełomem i dla wielu jest to niezrozumiała strategia działań prokuratury. Oskarżeni sami czują się ofiarami i obarczają winą fundusz Abris. Prokuratura jednak nie kwapi się, by wyjaśnić i uciąć wreszcie raz na zawsze wszelkie spekulacje związane z Abris.

Kucharski-vs-Lewandowski-Latkowski.jpg

Lewandowski z prokuraturą vs. Kucharski. Wojna na ekspertyzy

Mija rok i trzy miesiące od skierowania aktu oskarżenia przeciwko Kucharskiemu. W sądzie nie ruszyło jeszcze postępowanie dowodowe - tzn. nie rozpoczęto przesłuchań świadków, w tym Lewandowskiego. Sąd nie będzie słuchał świadków, dopóki nie uzyska swojej opinii fonoskopijnej.

GETBACK-Sad-uklad-Latkowski-syndyk-Kubiczek-Capitea-Abris.jpg

Jak Sąd uzasadnił brak zgody na otwarcie układu GetBacka

„Jestem załamany, usłyszałem od jednego z przedstawicieli osób poszkodowanych, który tak skomentował dzisiejszą odmowną decyzję sądu w sprawie otwarcia postępowania o zmianę Układu GetBacka na wniosek syndyka Idea Banku S.A.

Abris-Latkowski.jpg

W sieci GetBack. Kto się w niej połapie?

Twórcy biznesu wiedząc, że pieniądz lubi ciszę, budują sieć spółek, by utrudnić kontrolowanie i wgląd w sprawy spółki, dlatego umiejscawiają je w rajach podatkowych, zwanymi także sekretnymi jurysdykcjami, czy zagranicznymi centrami finansowymi.

Afera GetBack. W co gra prezes Quercus TFI, Sebastian Buczek?

Quercus-Latkowski-Buczek-GetBack-Abris-fundusz (1).jpg

Prezes Quercus TFI mówi, że „kupiliśmy akcje, by mieć wpływ na to, co robi spółka”? Czyli nie kupili akcji spółki Capitea, aby zarobić? Trudno z perspektywy poszkodowanych oceniać pozytywnie postawę wierzyciela - Quercus TFI, który jest zabezpieczony. Najpierw głosował przeciwko konwersji, aby dostać swoje zabezpieczone aktywa, a teraz dalej wyciąga swoje, niestety, kosztem obligatariuszy.

Więcej

GetBack-syndyk-kolaczko-Latkowski.jpg

Dlaczego zrezygnował przewodniczący Rady Wierzycieli w postępowaniu restrukturyzacyjnym GetBack S.A?

Jedynym beneficjentem zaistniałej sytuacji był właściciel GetBack S.A. – fundusz Abris, który utrzymał kontrolę nad spółką, a także wierzyciele zabezpieczeni rzeczowo – którzy uzyskali najwyższe zaspokojenie swoich wierzytelności – bez rzetelnego badania okoliczności, czy w czasie ustanawiania tychże zabezpieczeń GetBack nie był już niewypłacalny – stwierdza były Przewodniczący Rady Wierzycieli, Artur Kłoczko.

GetBack-Latkowski.jpg

Quercus TFI skupuje akcje Capieta (czyli GetBack). Poszkodowany: „To jest dowód na to, że te akcje z konwersji miały wartość dla wierzycieli i zostaliśmy zrobieni w konia.”

Q1 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (Q1FIZ), zarządzany przez Quercus TFI zwiększył zaangażowanie w akcje w Capitea (czyli GetBack) z 1,58% na 5,93%. Dlaczego teraz Q1FIZ nabywa akcje, gdy wcześnej głosował przeciw konwersji?

Sad-latkowski-getback.jpg

Na wniosek spółki Capitea (czytaj Abris), tak dbającej o transparentność, utajniono postępowanie. Co jest w piśmie procesowym reprezentanta poszkodowanych?

Sąd działa za zamkniętymi drzwiami. Na wniosek spółki Capitea (Czytaj Abris), tak dbającej o transparentność, utajniono postępowanie o otwarciu postępowania o zmianę układu. Nie dopuszczono nawet przedstawiciela poszkodowanych, jedynie występuje on w roli męża zaufania.

GetBack-Syndyk-Wroclaw-Latkowski-Czarnecki-Abris.jpg

Czy układ wrocławski pęknie w aferze GetBack?

Abris jako większościowy akcjonariusz GetBacku jest głównym beneficjentem układu – sąd zgodził się na 75-procentwą redukcję zadłużenia z tytułu obligacji, a więc GetBackowi i jego właścicielowi DNLD/Abrisowi „podarowano” 75% zadłużenia – czyli 2 mld złotych. Jeśli układ zostanie zrealizowany, akcjonariusze GetBacku, którzy są winni niewłaściwego nadzoru nad spółką i przyczynili się do jego agresywnej polityki inwestycyjnej w wyniku pozbawienia wierzycieli konwersji, będą mieli całkowicie oddłużoną spółkę i stanie się to kosztem obligatariuszy niezabezpieczonych, często starszych ludzi, którzy w aferze GetBack stracili oszczędności swojego życia.

Jak to było z 30 milionami dla Leszka Czarneckiego?

Czarnecki-GetBack-Latkowski-ksiazka-film.jpg

Syndyk masy upadłościowej Idea Banku żąda zwrotu 30 milionów złotych od byłego przewodniczącego rady nadzorczej Leszka Czarneckiego. O kulisach transakcji związanej ze sprzedażą GetBack opowiadałem w filmie i książce „Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”.

Więcej

Następna

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0