Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2024-02-14

#2. Kto odpowiada za aferę GetBack? Rozmowa z szefem KNF Jackiem Jastrzębskim. Podcast (WIDEO)

Jak do tego doszło? Kto obecnie kontroluje sprawę GetBack? Czy KNF roztacza parasol ochronny nad GetBack?

W rozmowie z przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Jackiem Jastrzębskim, o tym, kto odpowiada za aferę GetBack? Jak do tego doszło? Czy KNF roztacza parasol ochronny nad GetBack (obecnie po zmianie nazwy Capitea)? Kto obecnie kontroluje sprawę GetBack? Kto stoi za Abris? Jastrzębski nie chce być twarzą tej afery i odbija piłeczkę w kierunku swojego poprzednika, Marka Chrzanowskiego. Czy nie ma sobie nic do zarzucenia? Wobec obecnego przewodniczącego KNF Jacka Jastrzębskiego często podnoszony jest zarzut: jak może być szefem KNF ktoś, kto wcześniej pracował w banku PKO BP, także powiązanym z aferą GetBack? Przypomnijmy: Jastrzębski pełnił funkcję dyrektora departamentu prawnego PKO BP. Z informacji od klientów i byłych pracowników wynika, że w okresie, kiedy pozostawał na tym stanowisku, PKO BP stosowało praktyki analogiczne formalnie jak w Idea Banku. Wnioski? Jastrzębski mówi: "To nie może być tak, że na rynku wszyscy mówią: „No, ale my wiedzieliśmy”. Jak wiedzieliście, to czemu robiliście z nimi biznes? Kiedyś jeden z członków sejmowej Komisji Finansów Publicznych mówił, że powinna być anatema, jakaś forma ostracyzmu."

Słuchaj Podcastu "Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack". Od.1 Dlaczego tak trudno wyjaśnić afery finansowe? Rozmowa z prokuratorem Marcinem Sadusiem >>>

Tutaj możesz także obejrzeć zapis wideo.

Wszystkie odcinki podcastu "Wszystkoe chwyty dozwolone. Afera GetBack" (AUDIO) >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0