Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2016-09-03

Święci w togach - profesor Zoll ma rację

Środowisko sędziowskie nie jest środowiskiem wyłącznie świętych i wymaga także samooczyszczania się.

Prof. Andrzej Zoll w rozmowie z Agnieszką Kublik w Gazecie Wyborczej mówi: "Środowisko sędziowskie nie jest środowiskiem wyłącznie świętych i wymaga także samooczyszczania się. Ja opowiadam się za wzmocnieniem władzy dyscyplinarnej sądów.

W normalnych warunkach, czyli gdybyśmy byli demokratycznym państwem prawa, powiedziałbym, że to sprawa dla ministra sprawiedliwości. Ale on dzisiaj jest zaangażowany w ograniczenie niezależności sądownictwa. Więc on akurat nie. Tej sprawie powinna się przyjrzeć Krajowa Rada Sądownictwa. Jej konstytucyjnym obowiązkiem jest dbanie o niezależność sądów i niezawisłość sędziów. A lekceważenie tej sprawy jest bardzo dobrym argumentem dla sił politycznych, ażeby ograniczać tę niezależność."

Wypowiedź prof. Zolla trafiła w punkt. Wystarczy bywać w sądzie, by zauważyć u wielu sędziów pychę, butę, upolitycznienie i przekonanie, że z niczym się nie muszą liczyć, a prawo w ich przekonaniu jest tylko przykrywką dla ich kompleksów i ego. Niestety, mało to ma wspólnego z wymiarem sprawiedliwości.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0