Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2021-06-27

Świat finansjery? Pruszków przy nich to mafia trzepakowa - Zapiski z tygodnia

To nie problem znanych ludzi, tylko skur…, którzy żerowali na nieletnich. Do dzisiaj dziwię się, że ludzie tu ( Zatoki Sztuki) przyjeżdżali po ujawnieniu tego procederu. Ja bym tam nigdy nogi nie postawił.

Bank-Latkowski.jpg

O uczciwych prokuratorach

21 czerwca 2021, poniedziałek

Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy, minister spraw wewnętrznych i administracji w tweecie napisał: „Restauracja. Stolik obok. Panowie głośni. »W piątek piłem z prokuratorem X. Było ciężko, ale wszystko załatwione. Jutro i pojutrze piję z prokuratorami Y i Z. Potem przerwa, bo ile można z nimi pić. Ha, ha, ha. Ważne by jednak załatwiać«. Albo mitoman, albo reforma nie w tym kierunku”.

Odpowiedziałem mu: „Panie Januszu, za pana czasów też tak bywało, przed panem, teraz i przez długie lata tak będzie. »Jeden tam tylko jest porządny człowiek – prokurator, ale i ten, prawdę mówiąc, świnia«, czyli »Martwe dusze« Mikołaja Gogola. Tak, spotkałem uczciwych prokuratorów, nadzieja w nich”.

Prezes banku: Winnym jest chciwy klient i powinien się wypchać ze swymi pretensjami

24–25 czerwca 2021, czwartek

Kontynuowałem nocne zdjęcia do filmu „Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”. Pierwszego dnia pracę przerwała nam  burza, silny wiatr i ulewny deszcz. Posłuchaliśmy alertu RCB: „Zostań w domu, jeśli możesz”. Spokojnie, idziemy do przodu i film pokaże, że nie są „zbyt wielcy, aby nie upaść”. Taki zamieściłem w internecie komentarz. Od razu spotkał się z ripostą: „Niestety, są »wielcy«, wpływowi, powiązani, bezkarni i niebezpieczni . Ambitne i ryzykowne zadanie”. 

Kolejnej nocy wypogodziło się. Komentując dodałem: „Wiele osób stwierdziło, że nie wierzą, że uda się dopaść wszystkich winnych. Ale kto jest winny? »Wielcy, którzy nigdy nie upadają«, wskazują winnych. Prezes banku inwestycyjnego Lehman Brothers nigdy nie wziął odpowiedzialności za upadłość. Stwierdził, że bank był do odratowania. Wina leży po stronie chciwych klientów. Powinni »potrafić otworzyć swoje serce, kochać i być kochanymi«, a także »szukać równowagi między życiem a śmiercią«. Jednemu z klientów, który jednak nie potrafił  tego przyjąć do wiadomości, zaproponował, by się wypchał. Skąd ta bezczelność? Mija 13 lat od bankructwa Lehman Brothers. Żaden z menedżerów banku nie został postawiony w stan oskarżenia. Utajniono uzasadnienie dla zamknięcia śledztw w sprawie Lehman Brothers. Teraz sprawa się przedawniła.

Świat finansjery? Pruszków przy nich to mafia trzepakowa

25 czerwca 2021, czwartek

Kolejna rozmowa o aferze GetBack i ludziach, którzy stali za tym przekrętem, i kolejny raz spotykam się ze strachem. Jak to jest możliwe, że sprawa dotyczy świata finansów, a moi rozmówcy boją się, że ich życie zostanie zniszczone, a wręcz fizycznie mogą je stracić. Pruszków przy nich to mafia trzepakowa.

Apel do poszkodowanych i nie tylko

26 czerwca 2021, czwartek

Jeśli jesteś poszkodowanym w wyniku afery GetBack lub masz ważną wiedze na jej temat, skontaktuj się: http://latkowski.com/kontakt

Raptem jeden facet siedzi w więzieniu. Do dzisiaj dziwię się, że ludzie tu przyjeżdżali po ujawnieniu tego procederu. Ja bym tam nigdy nogi nie postawił.

27 stycznia, sobota

Prezydent Spotu, Jacek Karnowski, w rozmowie z Marcinem Markowskim dla Wirtualnej Polski powiedział: – W Sopocie od czasu nazizmu i wizyty Adolfa Hitlera nie wydarzyło się nic gorszego niż przyjazd ekipy, która założyła „Zatokę Sztuki”. Olbrzymia strata wizerunkowa dla miasta ma się jednak nijak wobec krzywdy młodych dziewcząt i chłopców. Przepraszam, że to powiem, ale to była szkoła prostytutek. Uważam, że konsekwencje, które poniosły osoby zarządzające lokalem, są niewspółmierne do tej krzywdy. Raptem jeden facet siedzi w więzieniu.

– Może takich „Zatok Sztuki” w mieście jest więcej, ale nie działają równie spektakularnie, zasłaniając się znanymi twarzami?

– To nie problem znanych ludzi, tylko skur…, którzy żerowali na nieletnich. Do dzisiaj dziwię się, że ludzie tu przyjeżdżali po ujawnieniu tego procederu. Ja bym tam nigdy nogi nie postawił.

Czytaj wywiad >>>>

 

Poprzednie "Zapiski z tygodnia" >>>

 


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0