Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2017-01-29

Przypadkowe związki biznesmena Krauzego z politykami: Jagielińskim (PSL), Sawickim(PSL) i Jurgielem(PiS)?

Co łączy Krauzego, PSL-owskich ministrów oraz PiS-owskiego ministra rolnictwa może wyjaśni prokuratura. Stołeczny ratusz zawiadomił ją właśnie o naruszeniu prawa przez Ministerstwo Rolnictwa.

Oczywiście wszystko w tej sprawie działo się przypadkowo. Biznesmen Ryszard Krauze wskrzesza przedwojenną spółkę „C. Ulrich”. Na marginesie, akcje wielu takich spółek można kupić w antykwariatach. W 1996 r. ówcześni ministrowie rolnictwa z PSL Roman Jagieliński, a w 2012 r. Marek Sawicki unieważniają decyzje nacjonalizujące działki, na których mieściła się spółka Ulricha.

Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, opisująca tą reprywatyzację (czytaj>>>) „w ubiegłym roku stołeczny ratusz wystąpił do Ministerstwa Rolnictwa o wznowienie postępowania, powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2015 r., w którym stwierdzono, że nie można reprywatyzować nieruchomości, co do których zaszły nieodwracalne skutki prawne. Ministerstwo, którym obecnie kieruje Krzysztof Jurgiel (PiS), w sierpniu 2016 r. odmówiło”.

Co łączy Krauzego, PSL-owskich ministrów Jagielińskiego i Sawickiego oraz PiS-owskiego ministra rolnictwa Jurgiela może wyjaśni prokuratura. Stołeczny ratusz zawiadomił ją właśnie o naruszeniu prawa przez Ministerstwo Rolnictwa.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0