Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-07-07

Ciemna strona Iwony Wieczorek? Jak mogła być w ciąży, skoro miała okres? Czyli coraz dalej od prawdy.

„Iwona Wieczorek była w ciąży? Policjant stawia nową hipotezę i mówi o „ciemnej stronie” jej życiorysu - były śledczy przedstawił możliwy motyw.” Czytam, jak rozchodzą się słowa inspektora Marka Dyjasza, byłego szefa Wydziału Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Iwona-Wieczorek-Latkowski.jpg

Pytam osoby zajmujące się sprawą i słyszę: 

- On nawet tej sprawy nie znał. Raz był w komendzie w Gdańsku w tej sprawie, głupoty gada i tyle. Lansuje się jako wielki ekspert.

Przypomnę, że to jednak Marek Dyjasz postanowił wysłać analityka kryminalnego z Komendy Głownej Policji, Marka Siewierta do Gdańska, próbując rzucić nowe światło na sprawę. Inna sprawa, że podobno sporządzona analiza kryminalna miała być zlekceważona.

Inny policjant zirytowany dodaje:

- Zastanawiam się skąd on ma informacje, że Iwona Wieczorek była w ciąży? Jaką ona miała mroczna stronę, to zachodzę w głowę? Fachowcy z Archiwum X powinni w końcu ustalić, czy miała okres czy nie. Bo jak miała to „chyba” nie była w ciąży. Matka Iwony zeznaje, że chyba miała miesiączkę i jej koleżanka Adria też o tym wspomina. Więc do cholery, miała okres, czy nie! Bo to wiele zmienia i odrzuca podejrzenia o ciąży. Niech to w końcu ustalą. A nie mówią, że to przypuszczenia.

Przez lata wchodziłem w kulisy śledztwa w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek. Poznawałem kolejne tropy, którymi idzie policja, by wyjaśnić, co się stało z dziewczyną. Dwadzieścia kilka tomów akt. Każdy tom liczy 200 stron, do tego bilingi, monitoring. Dwie osoby w policji na stałe przydzielone do tej historii. Potem Archiwum X. Wszyscy próbują odpowiedzieć na pytanie, co się stało z Iwoną Wieczorek. Dziewiętnastolatką, która wracając do domu w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku, rozpłynęła się w powietrzu między Sopotem a Gdańskiem. 

Wszystko, co ostatnio słyszę na pewno oddala nas, a nie zbliża do prawdy, co się stało z Iwoną Wieczorek.

Czytaj także: Kolejny humbug w sprawie Iwony Wieczorek

O krakowskiej grupie śledczej prowadzącej sprawę Iwony Wieczorek słyszę dużo dobrego, ale po latach będzie im trudno to wszystko poskładać w całość i wyjaśnić do końca sprawę. To, co robią, to i tak postęp. Były czasy, że biuro kryminalne w Komendzie Głównej Policji nie było zainteresowane sprawą. Kiedy teraz usłyszałem - przełom w sprawie. Zatrzymania. Buńczuczne wypowiedzi, pomyślałem, że to kolejny humbug. >>>

 

 


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0