Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2017-01-03

Celebryta ma prawo do prywatności i narkotyków

Fascynacja, z którą społeczeństwo śledzi losy uzależnionych celebrytów, przeniosła narkotyki poza obszar drażliwego i mdłego języka »etycznego« konsumpcjonizmu.

latkowski-durczok-sad (1).jpg

Dlaczego trudno wygrać z handlarzami narkotyków? Bo, jak pisze Ed Vulliamy w książce „Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy”, „W dużej mierze odpowiedzialne za to są media, które przedstawiają narkobiznes jako świat rodem z filmu »Człowieka z blizną«”. Ed Vulliamy pisze też: „Fascynacja, z którą społeczeństwo śledzi losy uzależnionych celebrytów, przeniosła narkotyki poza obszar drażliwego i mdłego języka »etycznego« konsumpcjonizmu. (…) Mało kto się zastanawia, ile cierpienia i ludzkich istnień wciąga w swój kształtny nos supermodelka – wręcz przeciwnie, te same media, które rozprawiają o etycznym konsumpcjonizmie, traktują narkomanię gwiazd jako pożywkę dla plotek, którym towarzyszy znaczący chichot i na wpół żartobliwe grożenie palcem albo też nadmierne współczucie dla celebrytów”.


Umniejszanie problemów narkotyków, trywializację poznałem, wraz z kilkoma dziennikarzami, na własnej skórze. Zauważyliśmy, że problem obecności pewnego celebryty w miejscu naznaczonym narkotykami jest nieistotny. Nawet pani sędzia nie widziała problemu narkotyków. Jakby one były legalne w świetle prawa. Celebryta ma prawo do prywatności i narkotyków według niej.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0