Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2016-05-03

Polska mafia - filmowy zwiastun książki

Wiele lat wmawiano nam, że w Polsce nie istnieje mafia (powiązania gangsterów i polityków), a jedynie tzw. przestępczość zorganizowana. Siłą mafii nie był kij bejsbolowy czy karabin maszynowy, ale oparty na powiązaniach z czasów PRL-u układ.

Wiele lat wmawiano nam, że w Polsce nie istnieje mafia (powiązania gangsterów i polityków), a jedynie tzw. przestępczość zorganizowana (gangsterskie grupy bez koneksji politycznych). Siłą mafii nie był kij bejsbolowy czy karabin maszynowy, ale oparty na powiązaniach z czasów PRL--u układ.

 

Książka powstała dzięki opowieściom ludzi uwikłanych lub „dobrze poinformowanych", bazuje na dokumentach nieznanych dotąd opinii publicznej -- jest efektem ponad dwuletniej penetracji archiwum IPN. Czy te opowieści są prawdziwe? Czy dokumenty zostały właściwie zweryfikowane? Brzmią autentycznie, ale od weryfikacji jest prokuratura i odpowiednie służby.

 

Książkę poddano autocenzurze ze względów prawnych. Niech to będzie przyczynkiem do dyskusji nad wolnością słowa, którą kneblują politycy, konstruując takie a nie inne prawo. Bo to gwarantuje ciszę wokół skomplikowanych przedsięwzięć grup interesów, polityków i służb.

 

polska-mafia.jpg

 

"Polska mafia", wydawnictwo Świat Książki, 2011


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0