Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2018-03-01

Zapis audycji "Kulisy spraw"

- CBŚ zaczęło się kończyć w momencie wybuchu afery starachowickiej – powiedział w audycji Kulisy Spraw Sylwester Latkowski, współautor książki pt. „Biuro tajnych spraw”, o Centralnym Biurze Śledczym Policji.

- Centralne Biuro Śledcze Policji powstawało w wierze, że oto w policji zostanie zbudowana jednostka elitarna. I na początku tak było. Dla funkcjonariuszy nie liczyły się pieniądze, ale sam fakt bycia w CBŚ – podkreślił Sylwester Latkowski.
Dodał, że „CBŚ zaczęło się kończyć w momencie wybuchu afery starachowickiej”. - Wtedy ujawniono tajną akcję policyjną i to był punkt, w którym pokazano policjantom, że nie mogą wchodzić wszędzie - nie tam, gdzie są politycy. To był początek końca tej instytucji. Od tej pory wszyscy na górze zastanawiali się czy w danej sprawie nie było polityka. To naznaczyło tę instytucję – wyjaśnił.
Gość Polskiego Radia 24 odniósł się także do politycznych uwarunkowań funkcjonowania CBŚ.
- CBŚ - policja, która powinna być apolityczna - została upolityczniona. Każda zmiana szefa MSWiA powoduje, że wszystko na miesiąc zamiera - mówił Sylwester Latkowski.
Gospodarzem audycji był Rafał Dudkiewicz.
Polskie Radio 24

Więcej w całej rozmowie.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0