Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2022-06-12

Setki tysięcy euro, dolarów i szmaragdy oraz jak zakneblować media. Zapiski z tygodnia

Świat finansjery wygląda u nas jak drugoligowy klub, słyszę od jednego z uczestników. Niektórzy mają tylko lepsze buty niż zawodnicy z tamtej ligi. Prokuratura chce zakneblować media w sprawie GetBack. W naturalnej empatii, chęci pomocy, zapominamy także o zagrożeniach. Przestępcy z Ukrainy mają gdzieś takie wartości jak wojna z rosyjskim okupantem, dla nich liczy się kasa. I to się nie zmieniło i nie zmieni. Tacy ludzie chcą bezwzględnie wykorzystać wojną.

Ukraina-wojna-efc-finansse-banksterzy-getback-media-latkowski.JPG

Private equity są „chciwcami”

8 czerwca 2022, środa

Zajrzałem na Europejski Kongres Finansowy w Sopocie. Świat finansjery wygląda u nas jak drugoligowy klub, słyszę od jednego z uczestników. Niektórzy mają tylko lepsze buty niż zawodnicy z tamtej ligi. Mnie interesował oczywiście jeden temat - private equity. I ku mojemu zdziwieniu wreszcie ktoś powiedział, że private equity są „chciwcami”. W Polsce private equity jest „niezrozumiałe” oraz że jest to przypadkowa branża. I pytanie, czy ktoś wyciągnął u nas wnioski po aferze GetBack? Czas ucywilizować regulacje – mówiono. Dlaczego Private Equity może być źródłem zagrożeń i ryzyka?

Oczywiście kilku rozmówców tradycyjnie uciekało przede mną, choć nie miałem kamer. Tłumaczenia były tak beznadziejne, że można stwierdzić, że posiadanie milionów nie daje nic w prostej konfrontacji. Oczywiście wcześniej w publicznych wypowiedziach na panelach wspominali o transparentności jako podstawie budowania swego biznesu.

Po powrocie przeczytałem w biznesowym medium relację z jednego z paneli na #EFC i wychodzi na to, że byłem chyba na innym panelu. Warto zapytać, czy dopisanie „partner” przy publikacji wszystko usprawiedliwia? Sfałszowana, „pudelkowa” wersja tego, co się działo na penelu w medium biznesowym pokazuje, że biznes robi co chce z mediami.

Jak zakneblować media

10 czerwca 2022, piątek

W dniu piątek, 10 czerwca br. odbywał się kolejny dzień procesu w sprawie GetBacku. W trakcie rozprawy na salę wpadł prokurator Przemysław Ścibisz. Tuż przed jej odroczeniem oświadczył, że chce złożyć wniosek o zmianę środków zapobiegawczych wobec Konrada Kąkolewskiego przez zakazanie mu publicznych wypowiedzi i informowania pokrzywdzonych, jak mogą odzyskać pieniądze, bo w ten sposób mataczy i daje im obietnice bez pokrycia. Według prokuratora Kąkolewski robi to wszystko po to, żeby uciec do Izraela, gdzie ukrył pieniądze z przestępstwa. Jeśli sąd uzna, że te okoliczności uzasadniają zastosowanie tymczasowego aresztowania, to prokuratora będzie ze wszystkich sił tego stanowiska broniła. Krótko mówiąc, prokuratura złożyła wniosek sprowadzający się do jednego – zakazu rozmów z mediami.

Setki tysięcy euro, dolarów i szmaragdy

10 czerwca 2022, piątek

W Serbii straż graniczna zatrzymała samochód marki BMW na przejściu granicznym w Preszewie. Auto prowadził 36-letni obywatel Niemiec Aleksander Akst. Towarzyszył mu generał Andrij Naumow, były szef Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Mężczyźni planowali wyjazd do Macedonii Północnej. Po przeszukaniu samochodu policja znalazła niezgłoszone ok. 600 tysięcy euro, prawie 125 tysięcy dolarów i dwa szmaragdy. Ołeksandr Akst uważany jest za jednego z największych przemytników Ukrainy, z którym Naumow rzekomo „walczył” w SBU.

W naturalnej empatii, chęci pomocy, zapominamy także o zagrożeniach. Przestępcy z Ukrainy mają gdzieś takie wartości jak wojna z rosyjskim okupantem, dla nich liczy się kasa. I to się nie zmieniło i nie zmieni. Tacy ludzie chcą bezwzględnie wykorzystać wojną. Nasza policja i służby muszą pilnować, by za chwilę nie mieć problemów z nimi w Polsce. Zamykanie oczu doprowadza ich do poczucia bezkarności. Nie można pozwolić na rozwój bandytki – tej w białych kołnierzykach i zwykłej. Nie ważne jaki paszport posiada i jaką flagą się zasłania.

Druga edycja książki

12 czerwca 2022, niedziela

Ruszyła sprzedaż drugiego wydania w formie preordera książki „Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”.  Czas na zamówienia do końca czerwca. Wkrótce książkę otrzymają wszyscy, którzy zamówili pierwszą edycję.

Tutaj zamówisz ksiażkę >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0