Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2021-05-11

Sąd Najwyższy do Frankowiczów: Głowa w piasek. Pretensje kierować na Berdyczów

Banki w Polsce działają bezkarnie. Przykłady? Opcje walutowe, polisolokaty, kredyty frankowe czy ostatnio głośna afera GetBack. Stworzono dla nich eldorado. Polska jest dla banków Dzikim Zachodem – dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego tylko to im ułatwia.

Bank-franki.jpgIlustracja: Malwina Kuna Mieczkowska/Fundacja „Wolne Słowo”

Banki w Polsce działają bezkarnie. Przykłady? Opcje walutowe, polisolokaty, kredyty frankowe czy ostatnio głośna afera GetBack (Pracuję właśnie nad filmem i książką "Wszystkie chwyty dozwolone"). Stworzono dla nich eldorado. Polska jest dla banków Dzikim Zachodem – dzisiejsza decyzja Sądu Najwyższego tylko to im ułatwia. 

Jak podaje PAP Izba Cywilna Sądu Najwyższego odroczyła bez terminu posiedzenie ws. odnoszących się do kredytów walutowych. Tak, bezterminowo. I zwróciła się o stanowiska tej w sprawie  do: Rzecznika Praw Obywatelskich,  prezesa Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego, Rzecznika Finansowego i  nie pomyliłem się, także do Rzecznika Praw Dziecka. SIC!

Powtórzę za prof. Witoldem Modzelewskim: „Bank to nie kasyno, lecz instytucja objęta nadzorem publicznym. Kredyt to umowa prawna, która zakłada, że spłacam to, co pożyczyłem. Tymczasem banki w Polsce i Europie uprawiały zwyczajną spekulację. Banki dawały tak naprawdę w złotówkach, ale zobowiązywały do spłaty po nieznanym w przyszłości kursie. W ofertach i reklamach przedstawiały to jako najlepszą i najbezpieczniejszą formę kredytu, wprowadzając klientów w błąd. Zarabiały na tym ogromne pieniądze.”

Politycy od dawna deklarują, że zajmą się problemem. I nic. NBP podawał, że pod koniec 2013 r. wartość zagrożonych kredytów hipotecznych przekroczyła 10 mld zł. Ile ich jest teraz? Wzrost kursu franka tylko pogłębiał ten stan.

A Sąd Najwyższy teraz chowa głowę w piasek. Przedłuża wydanie orzeczenia, co doprowadza wiele rodzin do ruiny. Nie wydając wyroku teraz, dla wielu go wydał. 

 


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0