Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-12-17

Polska ofiara w aferze Jeffreya Epsteina. Śledztwo The Wall Street Journal

Większość kobiet powiedziała, że czują wstyd i obawiają się publicznego ujawnienia swojego związku z Epsteinem. Niektórym udało się zrobić karierę, mają rodziny. Wiele kobiet powiedziało, że wciąż zmagają się z traumą. Niewiele podzieliło się swoją gehenną z rodzicami lub małżonkami.

Epstein-polska-modelka-Latkowski.jpgŹródło: The Wall Street Journal

Kolejne śledztwo The Wall Street Journal w sprawie Jeffrey Epstein pokazuje, że wykorzystywanie seksualne i nadużycia Epsteina nie zakończyły się jego wyrokiem skazującym z 2008 roku, ale trwało do jego drugiego aresztowania w 2019 roku. Epstein zwabiał kobiety, chwaląc się swoimi koneksjami ze światem VIP, obiecując im pomoc w zdobyci pracy lub wizy amerykańskiej. Wiele z tych kobiet to rosyjskie i europejskie modelki.

W śledztwie WSJ mamy polski ślad. Polska modelka spędziła z Epsteinem około ośmiu miesięcy w 2014 roku. Poznała go przez jednego z pośredników Epsteina, a Epstein obiecał jej pomoc w karierze. Epstein zabrał ją na konferencje akademickie i na swoją prywatną wyspę. Sfotografował ją ze sławnymi ludźmi, którzy odwiedzili jego nowojorską kamienicę, w tym Woody Allenem i byłym premierem Izraela Ehudem Barakiem. Obaj mężczyźni twierdzą, że nie byli świadomi domniemanych zbrodni Epsteina.

Epstein zaczął ją wykorzystywać seksualnie. Powiedział jej, że musi przestać być pruderyjna, powinna brać udział w kursach masażu zamiast śpiewu, oglądać pornografię. W końcu powiedział jej, że może dostać miliony dolarów, wystarczy, że zostanie kochanką jednego z jego przyjaciół. Zdała sobie sprawę, że to pułapka i próbowała przerwać kontakt. Powiedziała mu, że zamierza wracać do Polski.

- Znęcał się nade mną tak długo, że nie rozumiem siebie i jak do tego dopuściłam. Nigdy nie pozbędę się tych myśli – wyznała.

Jest jedną z kilkudziesięciu kobiet, których nazwiska pojawiają się w prywatnych kalendarzach Epsteina. Tylko w 2015 roku jego harmonogramy pokazują ponad 60 spotkań z młodymi kobietami.

Większość kobiet powiedziała WSJ, że czują wstyd i obawiają się publicznego ujawnienia swojego związku z Epsteinem. Niektórym udało się zrobić karierę, mają rodziny. Wiele kobiet powiedziało, że wciąż zmagają się z traumą. Niewiele podzieliło się swoją gehenną z rodzicami lub małżonkami.

"To część życia po Jeffrey Epstein," powiedziała ukraińska modelka, która wyznała, że była wykorzystywana seksualnie przez Epsteina w 2011 roku, kiedy miała 19 lat. „Czujesz się całkowicie zawstydzony i tak naprawdę nie możesz dzielić się niczym z bliskimi ci ludźmi." Powiedziała, że postanowiła podzielić się swoją historią z WSJ w nadziei, że może to pomóc innym kobietom. "Lepiej dla kobiet zrozumieć, że nie możesz winić siebie," powiedziała. Nie powinieneś cierpieć sam."

Zastanawiające jest to, że w sprawie Jeffreya Epsteina nadal wszystko sprowadza się do niego i jego partnerki. Reszta VIP-ów jest do dziś bezkarna, każdy przypadkowo znalazł się na zdjęciu albo ma amnezję. Oczywiście także się nie domyślali kim jest Epstein. Przypomina mi to inne nasze sprawy w Polsce, które zostają zmilczane. I to myślenie, że dziewczyna zawsze jest sobie sama winna.

Źródło WSJ: https://www.wsj.com/us-news/jeffrey-epstein-sexual-abuse-women-vip-connections-f5451078?mod=hp_lead_pos7

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo” na konto nr: 38 1090 1694 0000 0001 3065 4695

Wspieraj >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0