Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2017-04-13

Kulisy Spraw: Powiązania i układy w Trójmieście

– Układ trójmiejski istnieje, to nie publicystyka, ani figura, która na siłę coś łączy. Był budowany od lat, już za czasów PRL, widać to nawet w wymiarze sprawiedliwości i organach ścigania – mówił w audycji Kulisy Spraw (Polskie Radio 24) Sylwester Latkowski, dziennikarz śledczy.

latkowski-dudkiewicz-polskie-radio-uklad-trojmiejski (2).JPGSylwester Latkowski i Rafał Dudkieiwcz.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że w Trójmieście widoczne są małe społeczności, bardzo ze sobą zżyte. - Osoby które wychodzą poza pewien krąg obrywają, albo są eliminowane – mówił.
Wskazywał, że miasta portowe na całym świecie są miejscem przerzutów i przemytu. Także Trójmiasto ma wszystkie cechy „małej Italii”. – To miasto, w którym jeden z biznesmenów, nazywany Grubym Rysiem, przez wiele lat prowadzony przez część służb, robiąc z nimi interesy był tam królem – tłumaczył Latkowski. 
Gość przypomniał, że Gruby R. powiązany był również ze sprawą mafii pruszkowskiej, a „potknął się” na nim m.in. Marek Biernacki, który zdecydował o jego śledzeniu. – To pokazuje, jak silne macki ma ten układ, jak silny wpływ na politykę – zaznaczył.
Według gościa, jedynym, co może zmienić układ trójmiejski, jest „wrzucenie granatu”. Jego zdaniem, powinny to robić media, „nawet jeśli obrywa się wyrokiem”. – Tam dzieci pilnują interesów, tego, by coś nie wyszło na temat ojca lub wujka. To specyficzne miasto, w którym porywa się ludzi i nawet nie zgłasza tego na policję – przekonywał.
Sylwester Latkowski odniósł się także do sprawy afery Amber Gold. W jego ocenie, od początku była ona upolityczniona, a wszystko szło w takim kierunku, by jedynymi oskarżonymi było małżeństwo P. – Ja ich poznałem, to nie możliwe. Oni robili to z konkretnymi ludźmi, za konkretne pieniądze, w konkretnym otoczeniu – podsumował.
Więcej w nagraniu. Wysłuchaj >>>
Gospodarzem programu był Rafał Dudkiewicz.  


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0