Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-07-11

Ciągle trwa cisza – autor „Łowcy nastolatek”, Podolski o książce „Nic się nie stało. Licencja na bezkarność”

Latkowski często porównuje „Turka” do Epsteina i faktycznie jest wiele podobieństw tych spraw, ale główna różnica jest jedna – Epstein poszedł jednak siedzieć.

Latkowski-Nic-sie-nie-stalo-Podolski.jpg

Mikołaj Podolski, autor książki „Łowca nastolatek” po lekturze mojej książki „Nic się nie stało. Licencja na bezkarność”, pisze: 

„Nie wiem, czemu zupełnie bez echa przechodzi książka Sylwestra Latkowskiego „Nic się nie stało. Licencja na bezkarność”. Kiedy była na niego nagonka, to wielu dziennikarzy w niego uderzało, a jak pokazał, że się napracował i odkrył sporo nowych informacji, to jest cisza. 

Z pewnych przyczyn nie odnoszę się tutaj do prokuratorskiego śledztwa, bo publikacja również fragmentami traktuje o nim, ale mogę z czystym sumieniem napisać, że książka wnosi nowe informacje, również o sprawie Zatoki Sztuki. Niektóre były nowe nawet dla mnie. Doszedł np. wątek koszaliński – gdy 8 lat temu kreśliłem mapę działania „Krystka”, był tam m.in. Słupsk, ale co do Koszalina, Kołobrzegu czy Szczecina nie było pewności. 

Sylwester był też jednym z dwojga dziennikarzy, którym Patryk Kalski udzielił wywiadu (nazwisko drugiej osoby zachowuję dla siebie, może sama się ujawni) – ten wywiad ujrzał światło dzienne właśnie w tej książce, może szokować. 

Są nieznane kulisy działań śledczych, wątki o znanych celebrytach, w tym o pani pisarce, dużo zeznań z akt i są ciekawe kulisy kontaktów z TVP ws. publikacji filmów o Zatoce Sztuki. Oczywiście zostały tam opisane również inne sprawy kryminalne, co widać na okładce (m.in. sprawa Samsona czy Dworca Centralnego). 

No i powtórzę, bo tu jest rozwinięcie wątku niejakiego „Holaka”, biznesowego wspólnika „Turka” (czyli założyciela Zatoki Sztuki) – w głowie mi się nie mieści, jakim cudem „Holak” nie usłyszał zarzutów i jakim cudem „Turek” nie dostał aresztu. Sylwester Latkowski często porównuje „Turka” do Epsteina i faktycznie jest wiele podobieństw tych spraw, ale główna różnica jest jedna – Epstein poszedł jednak siedzieć. Wątek „Holaka” w mojej ocenie udowadnia, że jesteśmy jeszcze republiką bananową.”


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0