Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2021-08-01

Były szef GetBack pod specjalnym nadzorem. Zapiski z tygodnia

Czytam, że po filmie „Nic się nie stało”: „Temat przysechł. Czemu nie ma podbijania. Może bagno zatoczyło zbyt szerokie kręgi”. Odpowiadam. Pracuję nad drugą częścią „Nic się nie stało. Licencja na bezkarność”. Teraz ruszą do kontrataku. W sumie utworzą teraz koalicję z banksterami („Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”).

NIC-SIE-NIE-STALO-LATKOWSKI.jpgZ planu filmu

Aktorzy nie rozmawiają o polityce

26 lipca 2021, poniedziałek

Bartosz Zbroja na Twitterze przypomniał rozmowę Krystyny Jandy z tygodnika „Polityka” nr 44, 4 listopada 1995 roku, deklarowała tam: „Aktorzy nie rozmawiają o polityce”.

Były szef GetBack pod specjalnym nadzorem

27 lipca 2021, wtorek

Wystąpiłem do sądu (Sąd Okręgowy w Warszawie, XII Wydział Karny) o zgodę na widzenie z Konradem Kąkolewskim, byłym szefem GetBack. Na jego prośbę, bo chce przedstawić swoją wersję sprawy. Sąd milczy jak zaklęty. Otrzymałem od Kąkolewskiego oświadczenie, w którym wskazuje, że obawia się o swoje życie. Oto fragment tego oświadczenia: 

„Konrad Kąkolewski  jest w szczególnej ochronie na wniosek prokuratury i sądu ze względu na bezpośrednie ryzyko utraty życia i zdrowia ze strony grupy, która ukradła.

Kto, jak, dlaczego ukradł, to jest bardzo ciekawe. Polska prokuratura oraz CBA wykonują bardzo dobrą robotę. A jeszcze lepszą wykonują zagraniczne służby.

Konrad Kąkolewski ma nadzieję, że szybko powstanie komisja śledcza ds. Getback, ponadpartyjna.

Konrad Kąkolewski chce powoli i obszernie zeznawać, aby Polacy poznali prawdę. Najważniejsze, że pieniądze nie wyparowały i można je odzyskać”.

Licencja na bezkarność

28 lipca 2021, środa

Czytam, że po filmie „Nic się nie stało”: „Temat przysechł. Czemu nie ma podbijania. Może bagno zatoczyło zbyt szerokie kręgi”. Odpowiadam. Pracuję nad drugą częścią „Nic się nie stało. Licencja na bezkarność”. Teraz ruszą do kontrataku. W sumie utworzą teraz koalicję z banksterami („Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”).

Walka Khalidova

28 lipca 2021, Środa 

Zapytano mnie, jak skomentuję informacje o akcie oskarżenia przeciwko Mamedowi i czy dzisiaj zrobiłbym film „Mamed Khalidow. Moja walka”. Nie wiem, skąd u ludzi przekonanie, że jakieś jedno wydarzenie w życiu ma wszystko przekreślać.  Świętych szukajcie w niebie a nie na ziemi.

Krytycy

29 lipca 2021, czwartek

Odnalezione zapiski, ten z 27-04-2004: "Czytam  „Autoportret reportera” Ryszarda Kapuścińskiego, który oświadcza, że kiedy pisał „Szachinszacha”, to nie po to, „aby opisać rewolucję irańską. Mnie interesowało zjawisko, fenomen polegający (…) Jeden z krytyków angielskich napisał bardzo trafnie, że w moich książkach Etiopia czy Iran są sztafażami, dekoracjami do wyrażania idei”. Właściwie po każdym filmie mam to samo. Klatka dla niektórych kojarzy się z problemem kiboli lub jakiejś tam walki wręcz, a nie z ideą, przesłaniem, jakie stoi za tym filmem. Kiedy zrobiłem „PUB 700”, to niektórzy, włącznie z Leszkiem Możdżerem (na szczęście trwało to tylko jakiś czas), obruszyli się. – To miał być film o Możdżerze, skoro on jest jego bohaterem. A dla mnie to był film o twórcy w polskiej beznadziei dnia dzisiejszego. W czasie kolaudacji kamilianów usłyszałem, że nie jest to film o zakonie,  odparłem na to, że jest to film o rzeczy najważniejszej dla nich, o ich charyzmacie – poświęceniu dla chorych. Na szczęście kamilianie od razu to zrozumieli. Dlaczego tak wielu krytyków zachowuje się tak, jakby zjedli wszystkie rozumy? Dlaczego są tacy bezmyślnie powierzchowni? Kapuściński dalej pisze: „W jednej z recenzji o »Jeszcze  dzień z życia« ktoś napisał, że autor nie mówi, jakie tam były ruchy społeczne i partie, tylko powtarza, że czuje się zagubiony – ale to właśnie dlatego napisałem tę książkę”.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0