Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2016-05-04

Ścigany

Gangsterzy, duże pieniądze, morderstwo, wielki biznes - scenariusz na wartki film akcji? Nie, oto historia śmierci inwestora giełdowego Piotra Głowali i historia życia podejrzanego o zlecenie tego zabójstwa.

s13.jpg

Ścigany - (współautor Piotr Pytlakowski), film dokumentalny, produkcja DeLord, czas 40 min, 2010

        

Gangsterzy, duże pieniądze, morderstwo, wielki biznes - scenariusz na wartki film akcji? Nie, oto historia śmierci inwestora giełdowego Piotra Głowali i historia życia podejrzanego o zlecenie tego zabójstwa Janusza Lazarowicza.

P1000021.jpg


W 2004 roku 34-letni Piotr Głowala, jeden z bardziej znanych graczy giełdowych na skutek swojego bankructwa zwraca się o pomoc do Grzegorza Wieczerzaka, byłego prezesa PZU. 24 maja z polecenia Wieczerzaka Głowala na Śląsku ma odebrać dokumenty świadczące o nieprawidłowościach w Narodowych Funduszach Inwestycyjnych. Po powrocie do Warszawy umawia się z Wieczerzakiem. Do spotkania jednak nie dochodzi, bo, jak się 2 dni później okazuje, Głowala został porwany i brutalnie zamordowany maczetą. W wyniku długotrwającego śledztwa policja na zleceniodawcę typuje Janusza Lazarowicza, prezesa jednego z NFI. Jednak nie dochodzi do jego aresztowania, ponieważ Lazarowicz ucieka za granicę. Od tamtej pory polska policja mimo wysyłanych listów gończych nie może odnaleźć Lazarowicza. Co nie udaje się organom ścigania, udaje się dokumentalistom LATKOWSKIEMU i PYTLAKOWSKIEMU. Twórcy "Ściganego" docierają do Lazarowicza w RPA. Film jest zapisem nie tylko rozmowy z mężczyzną podejrzanym o zlecenie jednego z najgłośniejszych morderstw w świecie polskiego biznesu, ale także odtworzeniem zawiłej sprawy nieprawidłowości w funduszach inwestycyjnych.

P1040325-2.jpg P1000590.jpg so4.jpg

 

        Reżyseria Sylwester Latkowski Piotr Pytlakowski  
        Zdjęcia Bartosz Piotrowski Tomasz Michałowski  
        Korekta barwna Marta Zdunek  
        Muzyka Piotr Krakowski  
        Dźwięk Michał Leśniewski  
        Montaż Sylwester Latkowski  
        On-line Grzegorz Świderek w napisach określenie funkcji: Montaż on-line
        Montaż czołówki Robert Bielecki  
        Postprodukcja ArtNet DeLord  
        Producent Adam Sokołowski  
        Produkcja DeLord


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0