Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2021-11-13

Dlaczego trudno jest zrobić film o aferze GetBack?

Dlaczego trudno jest zrobić film o aferze GetBack? Ponieważ wszyscy wykorzystują to do wojenek politycznych, do walki politycznej. Politycy, urzędnicy, bankierzy, tworzą parasol ochronny nad szwindlami. Z jednej z taśm: – Zabetonować, zaorać, żeby śladu nie było po tym, co narozrabiali. Tam była ustawka.

Dlaczego trudno jest zrobić film o aferze finansowej w Polsce? Ponieważ wszyscy wykorzystują  to do wojenek politycznych, do walki politycznej, a przecież prawda jest taka, że afery finansowe w Polsce są apolityczne. Ludzie, którzy stoją za tymi aferami, używają politykę i polityków dla tworzenia parasola ochronnego nad swoimi szwindlami. 
W sprawach finansowych zawsze mamy do czynienia z ludźmi służb, tych starych i tych nowych, którzy tak naprawdę na tym zarabiają. 
Jeden z moich rozmówców powiedział, że zawsze, jak wybucha afera finansowa, pojawia się stado hien, które chcą zarobić na aferze. Doprowadza to do sytuacji, w której afera staje się większa niż rzeczywiście była, są większe szkody, większe straty, dzięki temu hieny zarabiają. 
Dziennikarze w Polsce tak naprawdę mało mogą zrobić, ich możliwości są bardzo ograniczone. Słabość mediów jest znana każdemu dziennikarzowi. A gdy czasami udaje się dojść do czegoś, wtedy pojawia się problem. Zastrasza się dziennikarza, próbuje się go skompromitować, zastrasza się także jego rozmówców, których też się próbuje skompromitować lub szantażować. Z takimi sprawami się już spotkałem. Nie robię filmu o polityce i dla polityków. Chcę pokazać, jak w Polsce mogło dojść do kolejnej afery finansowej. Dlaczego jesteśmy rajem dla banksterów? Dlaczego wszystko im uchodzi? Dlaczego są bezkarni? Nie interesuje mnie polityka.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0