Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2016-05-27

Znaleźliśmy wspólny język i projekt ruszył

Mamed Khalidov w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” o powstającym filmie dokumentalnym Sylwestra Latkowskiego.

Przemysław Osiak: Jakie będzie jego przesłanie?

Mamed Khalidov: Chcemy pokazać ciężką pracę zawodnika MMA i zaplecze tego sportu. Naprawdę dużej publiczności pokazujemy się na krótko, czasami walka trwa parę minut. Ludzie nie widzą naszych poświęceń. Taki zamiar ma Latkowski. Znaleźliśmy wspólny język i projekt ruszył.

Czy reżyser „Klatki” z 2003 roku, która podobno bardzo zaszkodziła polskiemu środowisku mieszanych sztuk walki, dziś ma inne zdanie o tej dyscyplinie?

Mamed Khalidov: Tak. W tamtych czasach MMA było zupełnie inaczej odbierane. My byliśmy oburzeni, że tamten film powstał. Ten sport kojarzono z klimatami kibolskimi i kryminalnymi, z półświatkiem. Nam się wydawało, że to bzdura, ale dziś trzeba przyznać, że było w tym trochę prawdy. Gdy przychodziło się na gale, na widowni widziało się łysych facetów. Taka była otoczka. Dopiero KSW wyciągnęło naszą dyscyplinę z podziemia. Pokazało, że jest prawdziwa i piękna.

 

Cała rozmowa>>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0