Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-11-13

Wyrok sądu w sprawie zabójstwa Papały. Czy ktokolwiek poniesie konsekwencje tego blamażu? (WIDEO)

Sprawa zabójstwa generała Marka Papały ciągnie się ćwierć wieku i mało już kogo interesuje. A powinna, bo patrząc na nią widzimy prawdziwy obraz polskich organów ścigania – policji, służb i prokuratury. Pokazuje także hipokryzję polityków. (Obejrzyj wideo poniżej)

Sprawa zabójstwa generała Marka Papały ciągnie się ćwierć wieku i mało już kogo interesuje. A powinna, bo patrząc na nią widzimy prawdziwy obraz polskich organów ścigania – policji, służb i prokuratury. Pokazuje także hipokryzję polityków.

W poniedziałek sąd apelacyjny ostatecznie wydał wyrok w sprawie zabójstwa byłego szefa policji generała Marka Papały. W pierwszej instancji oskarżeni przez prokuraturę zostali uniewinni. Przypomnę, że prawomocnie obalono już jedną wersję prokuratury, doszło do absurdalnej sytuacji, że trwały w tej sprawie dwa różne śledztwa. 

Kolejny raz pokazano wartość zeznań świadków koronnych. Sędzia Sądu Apelacyjnego Dorota Tyrała: 

- Zeznania świadka koronnego ws. zabójstwa gen. Marka Papały to dowód niewystarczający; w sprawie zachodzą poważne wątpliwości i te wątpliwości nie mogą doprowadzić do wyroku innego, niż uniewinnienie.

W 2008 roku zrealizowałem film o tej sprawie, wcześniej opublikowałem także książkę pod tym samym tytułem - Zabić Papałę. Przygotowaną mam kolejną książkę o tej sprawie, z jej publikacją czekałem na wyrok sądu apelacyjnego.

Od początku w tej sprawie nic się nie działo, tak jak powinno. Grupa śledczych zajmowała się w pewnym momencie wszystkim innym, a nie wyjaśnianiem sprawy. Kolejni ministrowie spraw wewnętrznych i komendanci policji, zapomnieli o składanych na początku deklaracjach, że wyjaśnienie tej zbrodni jest honorem policji.

Czy ktokolwiek poniesie konsekwencje tego blamażu? 

*Film dokumentalny "Zabić Papałę" mpzesz obejzreć na moim kanale YouTube.

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo” na konto nr: 38 1090 1694 0000 0001 3065 4695

Wspieraj >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0