Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-01-08

Taśma Kalskiego. Jesteście dziennikarzami czy PR-owcami Turka z Zatoki Sztuki. Zapiski z tygodnia

Posiadam zapis długiej rozmowy z Patrykiem Kalskim. W filmie "Nic się nie stało" Kalski pokazuje, jak wyglądały wnętrza Zatoki Sztuki, a także jeden z zamurowanych pokoi. W drugiej części filmu ujawnię kolejny fragment rozmowy z Kalskim.

NIC-2-zdjecia-z-planu-1.jpgZ planu filmu

Dlaczego nikt nie przesłuchał dziewczyn

2 stycznia 2023, poniedziałek

Kilka dni temu otrzymałem e-mail. „Dobry wieczór, przepraszam, że tak późno pisze. Dzisiaj słyszałem w Szwajcarii rozmowę odnośnie „Zatoki Sztuki”. Co się stało ze sprawa ucichła całkowicie, czy ktoś przesłuchał Blankę Lipińską najbliższa osobę właściciela lokalu. 

Dlaczego nikt nie przesłuchał dziewczyn SEC z Torunia, które były częstymi gośćmi w lokalu jako osoby towarzyszące, jak i pracujące tam ma weekendy. 

Zaniedbano całą sytuację, to już nie pierwszy raz. Coś będzie Pan jeszcze z tym robił?”

Tak, 10 stycznia ma być kolaudacja filmu.

Tak wyglądały zdjęcia fabularne do dokumentu „Nic się nie stało. Licencja na bezkarność”. Film będzie poświęcony nie tylko „Zatoce Sztuki”, powrócę do innych spraw, jak Dworzec Centralny. To będą mocne historie. Obejrzyjcie: https://latkowski.com/blog/tak-wygladaly-zdjecia-fabularne-do-nic-sie-nie-stalo-licencja-na-bezkarnosc

Blanka Lipińska: generalnie kluby to nie są grzeczne miejsca

2 stycznia 2023, poniedziałek

Blanka Lipińska przed napisaniem książki "365 dni" była menadżerką w nocnych klubach. W podcaście "Wojewódzki&Kędzierski" zapytano ją o sopocką Zatokę Sztuki. Przez dwa czy trzy lata byłam menedżerem w różnych klubach i mogę powiedzieć, że generalnie kluby to nie są grzeczne miejsca - powiedziała.

Mikołaj Podolski, autor książki "Łowca nastolatek" napisał: "Niektórym współpracownikom Marcina T. powiodło się tak dobrze, że dziś mogą cieszyć się sporą sławą. Weźmy za przykład jedną z głównych menadżerek „dyskotekowego królestwa”, która jeszcze przez wiele miesięcy po wybuchu seksafery trwała przy nim i chętnie wrzucała do sieci swoje fotki z tych klubów, głównie z The Roof. Niedługo później Blanka Lipińska stała się jedną z najsłynniejszych polskich pisarek, a dla niektórych nawet ikoną feminizmu. Napisała erotyki uważane za polskie odpowiedniki Pięćdziesięciu twarzy Greya. Po sukcesie pierwszych dwóch części jej wydawcą została Agora." 

Agora jest wydawcą Gazety Wyborczej, która na jedynkach nazwała to miejsce „Zatoką Świń”. O tym miejscu były reportaże w TVN, Polsat. Wiadomo, że film zabolał i więcej, ponieważ powstała drugą część, a także książka, to trwa odklejanie się od sprawy, kreowanie fałszywego wizerunku wielu bywalców. Przypomnę, co o tym miejscu mówił Prezydent Sopotu. Nazwał to "kurwidołkiem".

Blanka była menadżerką klubów Turka  po wybuchu seksafery  Przeczytajcie ten zapomniany artykuł: https://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/blanka-lipinska-i-zatoka-sztuki-jaka-jest-prawda-o-wspolpracy/0egys7x

Nagła śmierć Patryka Kalskiego, Kilku znanych celebrytów, biznesmenów odetchnęło

3 stycznia 2023, wtorek

Umierają, znikają, milkną zastraszeni - świadkowie w sprawie, która od tylu lat leży. Krótki komentarz do zawału wysportowanego 43-latka z Trójmiasta.

Posiadam zapis długiej rozmowy z Patrykiem Kalskim. W filmie "Nic się nie stało" Kalski pokazuje, jak wyglądały wnętrza Zatoki Sztuki, a także jeden z zamurowanych pokoi. W drugiej części filmu „Nic się nie stało. Licencja na bezkarność”, ujawnię kolejny fragment rozmowy z Kalskim.

To był ważny świadek - powiedziałem portalowi PolskieRadio24.pl - Wiedział dużo o Zatoce Sztuki, o tym, co działo się w lokalach "Turka" i jego wspólników. Oni i kilku znanych celebrytów, biznesmenów odetchnęło. Oczywiście nikt całościowo nie odebrał od niego zeznań. Fragmentarycznie co najwyżej. (…) Tak, był nękany, nie tylko w kontekście strzelnicy. Bał się swojej wiedzy, tej związanej z szeroko rozumianą Zatoka Sztuki”

Artykuł Macieja Naskreta: https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3097075,smierc-przedsiebiorcy-samobojstwo-ksiedza-i-pozar-domu-kto-planuje-zamknac-sprawe-zatoki-sztuki-i-iwony-wieczorek

Jesteście dziennikarzami czy PR-owcami Turka z Zatoki Sztuki

4 stycznia 2023, środa

Mikołaj Podolski, który jako pierwszy napisał poważny artykuł o sprawie Zatoki Sztuki i przyszedł do mnie bo był bezradny, mainstream i organa ścigania nie reagowały na lokalną publikację. Dlatego podjąłem się tego tematu. Podolski pisze: "Nie rozumiem, dlaczego niektóre ogólnopolskie media BEZ WYJAŚNIEŃ, odniesień, czy choćby próby dociekania prawdy publikują wypowiedzi byłego szefa Zatoki Sztuki z Sopotu, które popełnił w "wywiadzie". Jesteście dziennikarzami czy jego PR-owcami? Łże jak pies w wielu kwestiach. Facet, który został oskarżony m.in. o to, że razem z Krystkiem miał wykorzystywać nastolatki, mówi "naprawdę nie wiedziałem o jego zamiłowaniach", a wy to tak puszczacie bez informacji dla czytelnika, że jest oskarżonym? I inne jego „perełki”. Przeczytajcie chociaż mój tekst i pomyślcie, co robicie, publikując takie głupoty. Prawie poszedłem siedzieć za ten artykuł, więc go wykorzystajcie, tam są fakty.Pokrzywdzone niektóre do mnie piszą, są tym zdegustowane.”

Inna osoba piszed do mnie: „A pański film będzie w TVP? Skoro Turek twierdzi, że on w TVP będzie udzielał wywiadu, jak oni chcą to zderzyć z pańskim filmem? Jest w tej kwestii bardzo spokojny i pewny siebie. Krystek dostał możliwość wybielenia się już w TVP. Dzwonili przecież do dziewczyny, która mówi, że z nim sypiała, bo chciała. Ciśnienie im rośnie i na pewno będą ataki; szukają możliwości sprzedania swojej wersji zgodnie z tytułem pańskiego filmu. Nawet używają takiego sformułowania, dosłownie mówiąc, że w Zatoce Sztuki nic się nie działo. Niesamowite, jak oni się czują bezkarni. 

Głosy po filmie „Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack”

7 stycznia 2022, sobota

1. „Gratuluję świetnego filmu o GetBack. Proszę o kontynuowanie tego wątku.Ciekawe były słowa Pana Romana G. o przeciąganiu w nieskończoność postępowania sądowego. Proszę o przyjrzenie się pozwie zbiorowemu przeciwko polisolokatom Czarneckiego gdzie sprawa ciągnie się już 9 rok, a od 2021 roku nic się w sprawie nie dzieje. Pozew zbiorowy 600 osób prowadzi LWB Wrocław.”

2. „Obejrzałam Pana film „Wszystkie chwyty dozwolone,: i pomyślałam, że napiszę i może poradzić Pan coś w mojej sprawie. Miałam akcje GNB niestety po ostatniej aferze ja też straciłam wszystko. Ja wiem głupich nie sieją... wiem. Nie był to wielki majątek, ale niestety tradycyjnie odkładany każdy grosz na emeryturę. Jestem starsza osobą, myślałam, że w akcjach banku moje pieniądze będą bezpieczne, niestety jak widać nie były. Pisałam do KNF do BFG nic, piszą, że to nie do uratowania. Proszę niech Pan mi coś poradzi. Co można zrobić, żeby ci złodzieje oddalił mi moje pieniądze. Co ja mam zrobić? Nie wierzę, że to wszystko się dzieje, że to w ogóle jest możliwe.”

3. „Obejrzałem Pana film dotyczący GetBack. Widać na nim że każdy, kto ma realna odpowiedzialność za to co się wydarzyło, próbuje zrzucić z siebie tą odpowiedzialność, gdziekolwiek, nawet na osoby, które nie miały z tym procederem nic wspólnego, wykonywały wyłącznie swoje obowiązki służbowe wg wytycznych banku. 

Szkoda, że do materiału nie zaprosił Pan osób faktycznie najbardziej poszkodowanych w tej całej sytuacji - czyli szeregowych pracowników, którzy to teraz maja postawione jakieś niedorzeczne zarzuty prokuratorskie i będą sądzeni w sądach za sprawę , która ich faktycznie nie powinna dotyczyć. Za chwile jak Pan kupi bluzkę w np. w Zarze i Panu się ona podrze będzie Pan miał pretensje do sprzedawczyni, która powiedziała, że jest to ładna bluzka ? W przypadku diesel gate grupy VW, czy ktoś pozywał do sądu  sprzedawcę samochodu, którzy u dealera przed zakupem przekazywał klientowi informacje ze auto pali tyle i tyle a okazało się ze producent okłamywał co do tych parametrów cały świat ? Przecież to byłyby niedorzeczności. W tym przypadku jest podobnie.(…)

To my zostaliśmy wystawieni przez tzw. „górę” na najwyższe zło i to my zostaliśmy przez nich oszukani. Jesteśmy publicznie szykanowani przez klientów. Są Nam niszczone kariery zawodowe. Niektórzy chorują na nerwice itd. Sprawa GetBack wielu osobom zniszczyła życie - a byliśmy wyłącznie pracownikami banku. Nic więcej. Wykonywaliśmy swoją prace wedle wytycznych z banku. To jest kpina proszę Pana.”

Nagrywanie OFF-a

8 stycznia 2023, niedziela

Tak, sprawy pozamiatano. Co można zrobić? Co zmienić? Lata funkcjonowania w mediach nauczyły mnie, że książka, film, artykuł nie zmieni rzeczywistości. 
Nagrywanie offu, ostatnie szlify komentarza do filmu "Nic się nie stało. Licencja na bezkarność".

1c9408ce-73d6-48da-8a4c-6841789710cc.jpg

Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0