Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-05-10

Prokuratura przychyla się do wniosku syndyka w sprawie zmiany układu w sprawie GetBack

Prokuratura przystąpiła do sprawy z wniosku syndyka i wniosła o otwarcie postępowania o zmianę układu z 22 stycznia 2019 r. oraz odebranie dłużnikowi zarządu własnego oraz ustanowienie zarządcy przymusowego w osobie innej niż podmiot będący obecnie funkcję Nadzorcy Wykonania Układu, a także wyznaczenie kuratora na czas postępowania o zmianę układu dla reprezentowania praw obligatariuszy.

Wroclaw-uklad-getback-Latkowski-abris.jpg

Prokuratura Regionalna w Warszawie w lutym 2023 r. przystąpiła do sprawy z wniosku syndyka, a następnie w pod koniec marca 2023 r. - zajmując stanowisko procesowe - wniosła o otwarcie postępowania o zmianę układu z 22 stycznia 2019 r. oraz odebranie dłużnikowi zarządu własnego oraz ustanowienie zarządcy przymusowego w osobie innej niż podmiot będący obecnie funkcję Nadzorcy Wykonania Układu, a także wyznaczenie kuratora na czas postępowania o zmianę układu dla reprezentowania praw obligatariuszy - informuje Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

To dobra wiadomość dla obligatariuszy byłego GetBacku (Obecnie Capitea), którzy w dużej części uważają, że tzw "układ wrocławski" został zawarty, delikatnie mówiąc, w dziwnych okolicznościach i na ich szkodę.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0