Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-10-08

Pandoragate, czuję swąd ognia jaki pali się niektórym pod stopami. Zapiski z tygodnia

Zabetonowano wszystkie najważniejsze pedofilskie afery w Polsce, czy tak się stanie z Pandoragate? Pamiętam, jak wspierano "Zatokę Sztuki", dzisiaj niektórzy chcą, aby o tym nie pamiętać. O śledztwie GetBack, które zawisło na opinii biegłych, kiedyś prokuratura się tym nie przejmowała. Po aferze spółka pod inną nazwą powraca na giełdę, może poszkodowani znów zainwestują?

Zapiski-z-tygodnia-pandoragate.jpg

Śledztwo w sprawie GetBack od miesięcy zawisło na opinii biegłych

4 października 2023, środa

Tym razem biegli już nie zwlekali i przedłożyli prokuraturze opinię dotyczącą niektórych działań funduszu Abris w sprawie afery GetBack. Biegli już raz zawnioskowali o przedłużenie terminu. Jak poinformowano, opinia jest już sporządzona. Do czasu zapoznania się z tym dowodem przez prokuratorów, nie będą udzielane żadne dodatkowe informacje przez prokuraturę. 

Wielu liczy na przełom w sprawie GetBack, dzięki tej opinii. Myślę jednak, że to zbyt wielkie oczekiwania. Na pewno nie dowiemy się z niej, gdzie podziały się pieniądze i kto je wyprowadził. Rozumiem, że prokuratorzy szukali sobie podkładki do podjęcia działań, która już od dawna powinny mieć miejsce. Chyba, że ta opinia ma uzasadniać bierność, umorzenie kluczowego wątku w sprawie. Warto zauważyć, że kiedyś prokuratura nie czekała na opinie biegłych i bez problemu zatrzymywała i szła do sądu z wnioskami o tymczasowe aresztowanie. Wkrótce wszystko się wyjaśni.

Pandoragate, czuję swąd ognia jaki pali się pod ich stopami

6 października 2023, piątek

Nowa afera pedofilska w Polsce i znowu deklaracje polityków. Zawsze jest poruszenie medialne, po którym nic nie wynika. Zabetonowano wszystkie najważniejsze pedofilskie afery w Polsce… od Dworca Centralnego po… Na marginesie, jak widzę wzmożenie niektórych osób dołączających się do sprawy Pandoragate, to przede wszystkim czuję swąd ognia jaki pali się pod ich stopami. 

TAK dla Zatoki Sztuki

7 października 2023, sobota

Znowu wraca sprawa „Zatoki Sztuki”. Przypomnę, że w filmie „Nic się nie stało” skrytykowałem, tak samo jak m. in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski, nazywając to miejsce „k… dołkiem”, wspieranie Zatoki Sztuki, jej współwłaściciela, wtedy, gdy było wiadomo, co się tam działo i kto za tym stał. Oskarżony dzisiaj o pedofilię współwłaściciel „Zatoki Sztuki” straszył nawet dziennikarzy. 

Kiedy wybuchała w mediach afera Zatoki Sztuki, wielu celebrytów udzieliło publicznie poparcia dla tego miejsca. Fotografowali się z tabliczką „TAK DLA ZATOKI”, ostentacyjnie tam bywali na imprezach i pozwalali wykorzystywać swój wizerunek właścicielom Zatoki Sztuki na swoich socjalach.

Mikołaj Podolski, autor książki „Łowca nastolatek”, tak powiedział po swoim pobycie w sądzie, gdy zeznawał jako świadek w sprawie jednej z osób z poniżej opublikowanego tekstu, która poczuła się dotknięta przypomnieniem faktów.

– Wkurzające jest to, w jaki sposób być może próbują się wyłgać ze związków z Zatoką Sztuki.

Tutaj można obejrzeć film "Nic sie nie stało" >>>

W branży wiele osób wiedziało o toksycznych zachowaniach

8 października 2023, niedziela

Tak nie można pytać, przynajmniej tak nie można było pytać, gdy się poruszało temat Zatoki Sztuki. Linczowano za takie pytanie, uważano za nadużycie. Może coś się zmienia?

- Nie chce mi się wierzyć, że agenci internetowych gwiazd nie wiedzieli, co ich podopieczni wyczyniają - pyta dziennikarz Gazety Wyborczej Jakuba Wątora, którego rozmowa z instagramerką Olciak93 rozpoczęła cykl ujawniania afer w środowisku polskich influencerów. Ten odpowiada:

- Jeden influencer wiedział, drugi wiedział, to jak mieli nie wiedzieć agenci, którzy tak ściśle współpracują z influencerami? Zresztą przecież to agencje ostrzegały modelki lecące do Japonii przed Gonciarzem. Co prawda były to agencje modelek, ale przecież one nie działają w próżni. Wydaje się, że w branży wiele osób wiedziało o toksycznych zachowaniach Stuu, Gonciarza, Gargamela, ale nikt nie pisnął słówka.

Cała rozmowa Rafała Pikura z Jakubem Wątorem >>>

GetBack, teraz jako Capitea, wraca na giełdę

8 października 2023, niedziela

Komisji Nadzoru Finansowego 2 października 2023 roku odwiesiła obrót akcjami wyemitowanymi przez spółkę Capitea SA (dawniej: Getback SA). 

Głosy zainteresowanych: „Kapitał własny na śmiesznym poziomie, to jest temat. Zaniżają? Jeśli tak, to po co? Może, żeby zmobilizować do sprzedaży na GPW, tych co już stracili nadzieję? I pokazana strata za pierwsze półrocze 2023 roku. Wartość księgowa zgodnie z tym raportem to 0,60 PLN/ akcję. Pytanie zatem, po ile wcześniej akcje kupował Quercus ze swoim przedstawicielem w Radzie Nadzorczej? Wiedział o wartości księgowej już wcześniej? Kurs na otwarciu 0,79 PLN.”

W piątek GetBack był na GPW drugi raz z rzędu na plusie (fixing) – w czwartek +14 proc., w piątek +40,3 proc. I komentarz z tych spiskowych teorii: „Ktoś musi coś wiedzieć.”

Głos 2: „Powinni zrobić emisje z konwersja obligacji”.

Głos 3: W „normalnych” warunkach odwieszenie obrotów spółki na Giełdzie należałoby uznać za czynnik pozytywny, bo usuwający znacząca niepewność. Niestety - w przypadku Capitea (dawniej GetBack) niepewność ta raczej się zwiększa a wątpliwości jest coraz więcej. I sprawozdania oraz raporty niewiele tu pomogą, dopóki afera nie zostanie wyjaśniona. 

1) Wyjaśnienia przez Prokuraturę stopnia przyczynienia się Abrisa do utraty przez GetBack wypłacalności jakoś nie możemy się doczekać.

2) Syndyk kwestionuje rzetelność Postępowania Układowego a więc i działanie Zarządu spółki.  

3) Syndyk Idea Banku wytacza działa przeciwko Zarządowi GetBack oraz Abrisowi.

4) Do tego możemy poczytać o ogromnych zarobkach Zarządu GetBack.

Na koniec warto przypomnieć, co zarząd Capitea S.A. sam uznawał za ryzyko dotyczące dalszej działalności, na co wytknięto w jednym z komnatrzy omwiającym powrót Capitea na giełdę : "Brak płynności finansowej lub jej znaczące pogorszenie może mieć istotny, niekorzystny wpływ na działalność, wyniki, sytuację lub perspektywy rozwoju spółki i grupy, w szczególności brak płynności finansowej stanowi przesłankę braku możliwości wykonania układu lub utraty zdolności do bieżącego zaspokajania zobowiązań powstałych po dacie zawarcia układu oraz zobowiązań, które nie zostały objęte układem. Powyższe okoliczności mogą stanowić natomiast podstawy do umorzenia zawartego układu."

Przypomnę, że kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli zarzucali Giełdzie Papierów Wartościowych, że ta kilka lat temu nie wywiązała się ze swoich obowiązków w związku z aferą GetBacku. Główny zarzut dotyczy braku zawiadomienia o możliwości manipulacji kursem spółki.

NIK zwrócił także uwagę, że kierownictwo giełdy, nagradzając w lutym 2018 r. GetBack wyróżnieniem w kategorii „Optymalne wykorzystanie możliwości rynków prowadzonych przez GPW”, odbierało wcześniej sygnały o nieprawidłowościach w działaniu spółki. „Półtora miesiąca po wyróżnieniu obrót akcjami wrocławskiego windykatora został zawieszony, wybuchła afera, a spółka złożyła wniosek o przeprowadzenie postępowania upadłościowego” – stwierdzili kontrolerzy NIK.

Na marginesie ostatnich wydarzeń, obejrzyjcie poniższe wideo. 

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo” na konto nr: 38 1090 1694 0000 0001 3065 4695

Wspieraj >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0