Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2020-06-29

Molestował i mobbingował... Dla sądu bez znaczenia

Czyli Kamil Durczok molestował, mobbował co stwierdził sąd (potwierdził też raport TVN), ale rozmowa z jedną z wielu bohaterek była ...za wcześnie. Grzywna z art. 212 KK. Polskie (niektóre) Sądy 2020.

IMG-2971.jpeg

Sąd Apelacyjny w ustnych motywach wyroku stwierdził, że dziennikarze nie dochowali należytej staranności ponieważ, rozmowa z molestowaną dziennikarką odbyła się trzy lata przed publikacją artykułu i  dziennikarze powinni  bezpośrednio przed publikacją, jeszcze raz z nią porozmawiać.
Ponadto Sąd przyznał, że wypowiedzi molestowanych dziennikarek zawarte w treści są prawdziwe. Dziennikarki potwierdziły zachowanie Kamila Durczoka i nie zaprzeczyły. To, że te wypowiedzi były prawdziwe nie oznacza jednak zdaniem sądu, że stopień szkodliwości zachowania Kamila Durczoka był znaczny.

Możesz się na mnie powołać. Nie było na sali innego prawnika oprócz mnie podczas ogłaszania wyroku.

Paulina Piaszczyk

radca prawny
Kierownik Działu Prawnego Wprost

CZYTAJ TAKŻE: Winien dwóch czynów molestowania seksualnego. Wielu świadków zeznających przed komisją oceniło, że Kamil Durczok posługiwał się metodą „zarządzania przez strach”, jak to określono w dokumencie.http://latkowski.com/aktualnosci/zapomniany-raport-w-sprawie-kamila-durczoka 

 


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0