Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2021-06-02

Milczeliście o nękaniu dziennikarzy, teraz tylko upominanie się o swoich

Z reguły chodzi w nich nie o wygraną, ale o nękanie i wywarcie efektu mrożącego. Takie ataki powodują, że dziennikarz czy aktywista znajduje się pod wielką presją. Wiele postępowań ciągnie się latami, są kosztowne i stresujące.

Sad-Latkowski-media-prawo.jpeg

Joanna Szymańska, ARTICLE 19, dla Gazety Wyborczej mówi o SLAP, czyli Strategic Lawsuits Against Public Participation: - To strategiczne działania prawne mające na celu zamknięcie komuś ust. SLAPP mają postać pozwów lub innych inicjatyw prawnych(...) Z reguły chodzi w nich nie o wygraną, ale o nękanie i wywarcie efektu mrożącego. Takie ataki powodują, że dziennikarz czy aktywista znajduje się pod wielką presją. Wiele postępowań ciągnie się latami, są kosztowne i stresujące. (...)Często takie sprawy powodują problemy zdrowotne lub finansowe. 

Coraz częściej podnoszony jest ten problem przez niektóre media. Macie rację, przyznaję. To prawda. Tylko dlaczego dopiero teraz Wam to przeszkadza, za poprzedniej ekipy nie dostrzegaliście tego problemu. Więcej, wspieraliście takie działania  relacjonując w sposób - jeszcze im dokopiemy. Dzisiaj także bronicie tylko „swoich”. 

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo” na konto nr: 38 1090 1694 0000 0001 3065 4695


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0