Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2024-02-25

Kto będzie decydował, że wykorzystanie Pegasusa miało polityczne motywy? (WIDEO)

Inwigilacja bez kontroli. Sądy bezmyślnie ją klepią i nie czują się winne.

Przeciętnie w Polsce zarządza się ponad 5 tysięcy kontroli operacyjnych rocznie. To oficjalne dane, bo większość inwigilacji odbywa się poza kontrolą. Sędziowie klepią ją bezmyślnie. Dlaczego?  Bo każdą odmowną decyzję musieliby pisemnie uzasadnić. Sądy nie pytają służb jakimi systemami ktoś będzie inwigilowany, a mają prawo. Sędziowie od dawna wiedzą o programach szpiegowskich i mają to gdzieś. A rozwój technologii powoduje, że to coraz bardziej potężne narzędzia ingerencji w życie człowieka.

Sędziowie nigdy nie są winni, jeśli klepną areszt, jeśli klepną podsłuch, jeśli klepną wyrok taki, a nie inny, a życie pokaże, że prawda wygląda inaczej. Czy ktoś z wymiaru sprawiedliwości i organu ścigania płoni z konsekwencje za wsadzenie niewinnegop Tomasza Komendy? Prokurator nie miał w sobie nic do zarzucenia. Dwa lata później został usunięty z zawodu za jazdę po alkoholu. bo sąd uznał, że nie popełnił przestępstwa, a jedynie wykroczenie, które się przedawniło i sprawę umorzył. Tak, sędziowie, prokuratorzy są bezkarni.

Prawda podawana metodą plasterków salami? TVN24: „obecny rząd postanowił odtajnić niektóre nazwiska z listy inwigilowanych - tam, gdzie sprawa wygląda politycznie.” I kto będzie decydował o słuszności zastosowania Pegasusa? Kto będzie decydował, co było polityczne a nie? Według jakich danych? Prawda podawana metodą plasterków salami nigdy nie zbliża do prawdy.

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo” na konto nr: 38 1090 1694 0000 0001 3065 4695

Wspieraj >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0