Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2021-08-30

Jak zastraszyć pozwami i załatwić dziennikarza w sądzie

Od pierwszych chwil, kiedy zacząłem pracować nad filmami „Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack” i "Nic się nie stało", towarzyszy mi zastraszanie prawnikami; doświadczam czegoś, o czym ostatnio „Gazeta Wyborcza” mówi wprost, SLAPP. Do tego dochodzi zastraszanie moich rozmówców. O czym od dawna publicznie informuję i, ku mojemu zdziwieniu, dziennikarza – to nie interesuje.

Dziennikarz Sylwester Ruszkiewicz z „Wirtualnej Polski” podniósł zarzut, że unikam sądu. Odpowiedziałem: „Od pierwszych chwil, kiedy zacząłem pracować nad filmem »Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack«, towarzyszy mi zastraszanie prawnikami; doświadczam czegoś, o czym ostatnio »Gazeta Wyborcza« mówi wprost SLAPP. Do tego dochodzi zastraszanie moich rozmówców. O czym od dawna publicznie informuję i, ku mojemu zdziwieniu, Ciebie – dziennikarza – to nie interesuje. A firma, która uważa, że „nic nie musi”, i związane z nią osoby twierdzą, że mają parasol ochrony. 
Ktoś bezkarność zapewnia, prawda? Ze smutkiem odbieram, że Ty i Twoja redakcja to czyni, liczba ataków z Waszej strony jest coraz większa”.
Dotyczy to tak samo filmu „Nic się nie stało” i jego drugiej części.
„Zapewniam także, że jeśli docierają do mnie prawidłowo dostarczone pozwy, to je odbieram” – dodałem. Postanowiłem jednak nie iść bezwolnie na rzeź. Wyciągnąłem wnioski z dotychczasowych doświadczeń. Prawo działa w dwie strony. Spotykają mnie takie zagrywki, o jakich opowiada prawnik w jednej ze spraw – adwokat Piotr Biernatowski. Rozumiem, że mam akceptować zagrywki adwokatów i wymiaru sprawiedliwości?
Zwróciłem uwagę na to, o czym ostatnio było głośno w mediach. „Jako dziennikarz powinieneś raczej protestować przeciwko zasypywaniu pozwami innego dziennikarza i redakcję; SLAPP. Zapraszam we wrześniu na jeden z procesów. Może wtedy zobaczysz, jak mnie próbowano kupować przy temacie »Zatoki Sztuki«, tej opisywanej w filmie »Nic się nie stało« i jak zareagowałem – nie dałem się skorumpować”.

Czytaj także >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0