Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-07-11

Ekspresowe postępowanie sądu na zażalenie prokuratury w sprawie uchylenia wniosku o areszt dla Leszka Czarneckiego

W piątek, 14 lipca br. Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrzy zażalenie prokuratury na nie uwzględnienie wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Sad-okregowy-czarnecki-Latkowksi.jpg

Przypomnę, że sędzia Sądu Rejonowego Krzysztof Ptasiewicz  (Tutaj przeczytasz więcej >>>) w uzasadnieniu uchylenia aresztu stwierdził, że we wniosku prokuratura materiał dowodowy nie wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego Leszka Czarneckiego żadnego z zarzucanych czynów.

Prokuratura zażaliła się w ubiegłym tygodniu na to postanowienie i oto mamy rzadko spotykane tempo rozpatrzenia odwołania. A sprawa nie jest łatwa do zapoznania się, liczy w przybliżeniu 300 tomów akt i ponad 100 załączników. Rozpatrzy ją sędzia Leszek Parzyszek.
Na pewno to ucieszy wszystkie strony, choć już teraz można usłyszeć o róznych teoriach w związku tak szybkim działaniem sądu, jak przystało na okres wakacyjny, także spiskowych.

Wspieraj powstawanie filmów, książek, podcastów, artykułow śledczych >>>


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0