Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2023-07-14

Co się dzieje w Archeo? Sprawa aresztowa Leszka Czarneckiego

Sędzia zapomniał podpisać albo ukradli kartkę z podpisem, w co trudno uwierzyć. Na pewno wiadomo, że to ośmieszenie wymiaru sprawiedliwości.

Latkowski-Czarnecki-Sad-GetBack.jpgPrzed jedną z rozpraw w sprawie GetBack, rok 2022

Teraz wiadomo już, skąd takie ekspresowe wyznaczenie terminu na zażalenie prokuratury na decyzję sędziego Sądu Rejonowego Krzysztofa Ptasiewicza  (tutaj przeczytasz więcej >>>), który w uzasadnieniu uchylenia aresztu stwierdził, że we wniosku prokuratura materiał dowodowy nie wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego Leszka Czarneckiego żadnego z zarzucanych czynów.
Przypomnę, że prokuratura zażaliła się w ubiegłym tygodniu na to postanowienie, a sędzia Leszek Parzyszek z sądu okręgowego szybko wyznaczył termin posiedzenia. A sprawa nie jest łatwa do zapoznania się, liczy w przybliżeniu 300 tomów akt i ponad 100 załączników.
Wczoraj rozeszła się informacja, że zniknął podpis sędziego Ptasiewicza pod postanowieniem oddalającym wniosek prokuratury o aresztowanie Leszka Czarneckiego. Tak to skomentowałem:

„To oznaczałoby już całkowitą degrengoladę. Jak wytłumaczyć to, że sędzia zapomniał podpisać wniosek i to w tak ważnej sprawie? 
Przypomnę, że wcześniej sędzia rozchorował się, a potem chciał się wyłączyć ze sprawy. 
Teoretycznie ktoś mógł ukraść i podmienić kartkę. 
Teraz zrozumiałe jest tak ekspresowe tempo apelacji – jeśli sędzia ujrzał pustą kartkę bez podpisu, to nie ma co rozpatrywać i powinien uchylić postanowienie. 
Oznacza to wyznaczenie nowego składu sędziowskiego i kolejne miesiące. Generalnie „niezły b… macie w tym swoim Archeo”, te słowa z filmu „Seksmisja” doskonale pasują do tego co się dzieje w sprawie”.
Dzisiaj wiemy, że sprawę odroczono do 20 lipca, tym razem powodem jest choroba jednego z obrońców. Kartka z podpisem sędziego się nie odnalazła. Sąd okręgowy wyznaczył posiedzenie w trybie art. 439 kpk, dostrzegając, że orzeczenie nie jest podpisane.

Książkę i ebook o aferze GetBack zamówisz tutaj >>>

Obejrzyj film o największej aferze finansowej w Polsce.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo” 
na konto nr: 38 1090 1694 0000 0001 3065 4695

Wspieraj >>>

 

 


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0