Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2017-03-19

Chaos w komendzie głównej policji

Nominacja Jarosława Szymczyka na komendanta głównego Policji była dla wielu zaskoczeniem, bo wcześniej był na liście do zwolnienia.

Jaroslaw-Szymczyk-policja-komendant-glowny (1).jpegNadinspektor Jarosław Szymczyk.

Kierownictwo MSWiA chce wymienić komendanta głównego Policji, nadinspektora Jarosława Szymczyka. Decyzja ma zapaść w tym tygodniu – donosi „Gazeta Wyborcza”.

MSWiA w odpowiedzi na tę informację wydało oświadczenie: „W związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi dziś na portalu wyborcza.pl, stanowczo dementujemy, że kierownictwo MSWiA chce odwołać nadinsp. Jarosława Szymczyka. Nie jest także prawdą, że minister Mariusz Błaszczak będzie na ten temat rozmawiał w poniedziałek z komendantem głównym Policji. Artykuł ten wpisuje się w działania opozycji, które mają na celu wyłącznie wywołanie chaosu”.

Takie artykuły jak Wojciecha Czuchnowskiego na wyborcza.pl nie biorą się z sufitu. Coś jest na rzeczy. Przypomnę, że już sama nominacja Jarosława Szymczyka na komendanta głównego Policji była dla wielu zaskoczeniem, bo wcześniej był na liście do zwolnienia. Tak, nie miał być awansowany, a zwolniony! Nie cieszył się przychylnością wiceministra MSWiA Jarosław Zieliński, którego człowiekiem jest inspektor Daniel Kołnierowicz. 

O tym, że chcą usunąć komendantag głównego policji Jarosława Szymczyka, mówi się od pięciu tygodni. Wysłali go na przymusowy urlop i odwołali mu dwóch komendantów.

Na koniec warto zwrócić uwagę, że raczej trudno mówić o wywołaniu chaosu w Policji, bo ten trwa tam od dawna, od kiedy szefem MSWiA został Bartłomiej Sienkiewicz. Nowa zmiana zamiast uspokoić sytuację, dolała oliwy do ognia.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0