Latkowski.com Latkowski.com
Powrót

2017-01-26

Były szef KNF, Jakubiak nie ma nawet poczucia obciachu

Rozumiem, iż mam uwierzyć w to, że Jakubiak będzie doradzał i pracował dla komercyjnego banku eliminując ze swojej głowy, pamięci istotne tajemnice ze sfery finansowej, jakie posiadł jako szef KNF?

Trzy miesiące wystarczyły, by były szef Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzej Jakubiak, rozpoczął pracę w miejscu, które nadzorował, w którym patrzył ludziom na ręce – mBanku. Zastanawiające, że tak szybko przeszedł na drugą stronę. Tak, wiem, że nie jest to sprzeczne z prawem. Tylko co z tego wynika? Czy tylko to, że Jakubik nie ma poczucia obciachu?

Maciej Samcik w „Gazecie Wyborczej” pyta: „Ktoś – widząc szybki transfer byłego szefa nadzoru do banku komercyjnego – mógłby się zastanawiać nad tym, czy decyzje nadzorcze podejmowane przez Jakubiaka w ostatnich miesiącach urzędowania w KNF nie miały w tle jego przyszłego zatrudnienia?

Odpowiem: nie wierzę. Sam Samcik pisze: „Przeciwnicy Jakubiaka zapewne przypomną mu bardzo ostre sądy na temat frankowiczów i raporty z wyliczeniami ogromnych kosztów, jakie mogłyby ponieść banki po przewalutowaniu kredytów frankowych. mBank – mający duży portfel kredytów frankowych – z pewnością jest jednym z beneficjentów krytycznego stanowiska KNF o przewalutowaniu”.

Rozumiem, iż mam uwierzyć w to, że Jakubiak będzie doradzał i pracował dla komercyjnego banku eliminując ze swojej głowy, pamięci istotne tajemnice ze sfery finansowej, jakie posiadł jako szef KNF?

Przypomnę, co można przeczytać a internetowej stronie Komisji Nadzoru Finansowego:

„UKNF jest niezależną instytucją, ograniczającą nadmierne ryzyko w działalności podmiotów nadzorowanych, wzmacniającą przejrzystość rynku finansowego i wspierającą budowanie jego pozycji w Europie.”

Tym jednym krokiem, natychmiastową zmianą miejsca pracy, Andrzej Jakubiak pokazał, że należy prześwietlić jego pięcioletnią kadencję w KNF-ie.


Tutaj możesz kupić moje książki

Sklep

Rozważ wsparcie serwisu latkowski.com, moich projektów książkowych, filmowych oraz dziennikarskich śledztw. Nawet niewielkie finansowe wpłaty mają wielkie znaczenie.

Darowizny mogą Państwo dokonywać poprzez Fundację „Wolne Słowo”

Wesprzyj
0